Čo je RTP? Čo je RTP?

Čo je RTP?

RTP je skratka pre "Return to Player" (Návrat hráčovi) a je to termín, ktorý používajú kasína na opis percenta akýchkoľvek vsadených peňazí, ktoré hrací automat vráti hráčom v priebehu času. RTP je teoretický štatistický výpočet a predstavuje dlhodobú mieru. Napríklad, ak hrací automat má RTP 95%, znamená to, že teoreticky, hra vráti hráčom 95% vsadených peňazí v rozsiahly časový úsek, zatiaľ čo kasíno si ponecháva 5% výhodu.

rtp olybet.png

 

Ak si to ilustrujeme, predstavte si, že vsadíte celkom 100 dolárov na hrací automat s RTP 95%. V priebehu času by ste teoreticky mali očakávať návrat 95 dolárov. Avšak to nezaručuje, že za každých 100 dolárov, ktoré vsadíte, dostanete vždy späť 95 dolárov. Výsledok každého zatočenia určuje generátor náhodných čísel (RNG) a RTP je štatistický priemer cez nespočetné zatočenia, obvykle v miliónoch.

Pamätajte si, že RTP nie je mierou krátkodobých výnosov. V krátkodobom horizonte hráč môže získať obrovský jackpot alebo stratí celý svoj vklad. RTP poskytuje všeobecnú predstavu o podielu stávkovaných peňazí, ktorý hrací automat vráti hráčom, čo vám umožňuje odhadnúť vaše potenciálne výherné šance na dlhú trať.

Máte záujem o pochopenie toho, ako sa RTP uplatňuje na rôzne typy hracích automatov? Pozrite si druhú časť tohto článku.