Čo je volatilita? Čo je volatilita?

Čo je volatilita?

Volatilita, tiež známa ako rozptyl alebo úroveň rizika, sa týka úrovne neistoty a potenciálneho rozdelenia výplat hracieho automatu v kasíne. Jednoduchšie povedané, opisuje, ako často a koľko hrací automat vypláca hráčom.

Hrací automat s vysokou volatilitou je charakterizovaný zriedkavými, ale značnými výhrami. Skvelým príkladom toho na našom webe je Buffalo Hunt. Pri hraní takejto hry môžete zažiť dlhé obdobie hrania bez výhry, ale keď vyhráte, výplata býva významná. Tieto hracie automaty sú známe pre svoje vzrušenie a potenciál na veľké výplaty.

Na druhej strane hracie automaty s nízkou volatilitou ponúkajú častejšie, ale menšie výhry. Napríklad Slot Birds na našom webe je obľúbený medzi hráčmi kvôli častým výplatám. S týmito automatmi máte väčšiu pravdepodobnosť, že dostanete výplaty počas hrania, ale jednotlivé výhry sú zvyčajne menšie v porovnaní s vysokou volatilitou. Tieto automaty poskytujú stabilnejší a konzistentnejší zážitok bez rovnakého rizika alebo potenciálu na veľké výplaty.

 

Group 11.png